close

Enter

Log in using OpenID

Day 2 Drawlist (4 July 2014)

embedDownload
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 07:30 AM
REGISTRATION AT 06:30 AM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
C
C
D
D
C
D
D
C
D
School
1 Tiana Cheng
Methodist Girls School
2 Karen Foo
Compassvale Primary School
3 Taline Han
Methodist Girls School
4 Farah Alyessa mohd Faizal
St Anthnoy's Canossian Primary School
1 Maanya Khare
Compassvale Primary School
2 Danish Haq
St Gabriel's Primary School
3 Toh Kenjin
St Gabriel's Primary School
4
1 Jedd Chey
Catholic High School Primary
2 Jeysham s/o Jayaseelan
Compassvale Primary School
3 Aden Ong Tzyy Tsong
Maris Stella High School (Pri)
4 Sheikh Abbra
St Gabriel's Primary School
1 Nicole Yap Xiu En
Methodist Girls School
2 Ng Yu Han Vanessa
Woodlands Ring Primary School
3 Ong Yan Wen
Methodist Girls School
4 Tran Thuy Cao Quy
St Anthnoy's Canossian Primary School
1 Ashely Emanuelle Wiranto
Methodist Girls School
2 Seycherlls Ong
Methodist Girls School
3 Thiam Wan Xuan Shervon
Methodist Girls School
4 Kayley Pang Kai Lin
St Anthnoy's Canossian Primary School
1 Aidan Lim Kai Jun
Catholic High School Primary
2 Marimuthu Selvan Karthik
Compassvale Primary School
3 Teo Wen Zhe Gareth
Holy Innocents' Primary School
4 Betts Daniel An-Zhe
St Gabriel's Primary School
1 Andre Cheng Jia Yu
Catholic High School Primary
2 Joshwa Tan Hsein Rui
Compassvale Primary School
3 Lee Min Zhe Donald
St Gabriel's Primary School
4 Pang Ker Shern Julian
St Gabriel's Primary School
1 Toh Yan Ting
Compassvale Primary School
2 Devlin Nathan Waluja
St Gabriel's Primary School
3 Jan Eduard Jordan Franco
St Gabriel's Primary School
4 Zephaniah Ian Kiew
St Gabriel's Primary School
1
2
3
4
Tee-Box
1
2
3
4
5
6
7
8
9
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 10:00 AM
REGISTRATION AT 09:00 AM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
C
C
D
D
D
C
C
School
1 Remy Quek
Compassvale Primary School
2 Joseph De Borsa
St Gabriel's Primary School
3 Matthew Tan Kit Boon
Ngee Ann Primary School
4 Kavinesh s/o Gunasekaran
Edgefield Primary School
1 Marcus Lee Cher See
Compassvale Primary School
2 Zedekiah Chew Tze Teck
Edgefield Primary School
3 Ng Ee Chong Nathan
Shuqun Primary School
4
1 Ray Ng Jun Yuan
Compassvale Primary School
2 Arinn Jaay Jannan
St Gabriel's Primary School
3 Yoh Ethan
Shuqun Primary School
4 Danial Ashraf Ismadi
St Gabriel's Primary School
1 Nicholas Khoo
St Gabriel's Primary School
2 Kirthin s/o Jaganathan
St Gabriel's Primary School
3 Louis Poon
Compassvale Primary School
4 Aqil Aufa Bin Md Taurfik
St Gabriel's Primary School
1 Davier Toh Jin Hao
Compassvale Primary School
2 Max Ho Tze-Wei
St Gabriel's Primary School
3 Horace Ng Hwai Shern
Compassvale Primary School
4 Keagan Foo Kai 'en
St Gabriel's Primary School
1 Jeremy Leow Chu Zhi
Compassvale Primary School
2 Elijah Fernandez Khoo
St Gabriel's Primary School
3 Goh Jia Hao
Edgefield Primary School
4
1 Ong En Tong
Edgefield Primary School
2 Puteri Nur Farah Emilya Bte Muhammad Firdhaus
Edgefield Primary School
3 Tay Quan Han Jarren
Compassvale Primary School
4 Nyan Lin Htun
Fuhua Primary School
1
2
3
4
1
2
3
4
Tee-Box
1
2
3
4
5
6
7
8
9
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 12:30 PM
REGISTRATION AT 11:30 AM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
A
A
A
A
A
A
A
A
A
School
1 Ryan Ang Lin Yi (22.7)
Rosyth School
2 Kong Zhao Yi (24)
Bukit Timah Primary School
3 Goh Xuan Yu (22.2)
Nanyang Primary School
4 Conrad Xheng Thinagaran (28.2)
Henry Park Primary School
1 Lim Yin Jie, Sarah (33.3)
Corporation Primary School
2 Anne Leqi Fernandez (26.5)
Marymount Convent School
3 Zoey Lau (34.9)
Rosyth School
4 Amma Ong Xiao-Yan (28.8)
St Anthnoy's Canossian Primary School
1 Peniel Ku (35.8)
Anglo-Chinese School (Primary)
2 Khoo Ting Hon Alexander (36.8)
Bukit Timah Primary School
3 Lee Brayden (32.2)
Rosyth School
4 Lim Zhi Qian, Joseph (26.7)
Henry Park Primary School
1 Alexander Loh Zen Young (22.2)
Nanyang Primary School
2 Syafig Iskandar Loh Bin Dzulkifli Loh (34)
Fuhua Primary School
3 Richard Tan Tonhardt (20.3)
Bukit Timah Primary School
4 Daryl Low Meng Tiang (17)
Compassvale Primary School
1 Kevin Lee Kia Kang (29.3)
Shuqun Primary School
2 Roy Tan Tonhardt (36)
Bukit Timah Primary School
3 Beh Zhen Kang Dawson (36)
Henry Park Primary School
4 Samuel Kok Mun Wai (34.7)
Anglo-Chinese School (Primary)
1 Tan Shan En Shannon (30.2)
Methodist Girls School
2 Jaclyn Choo Jia Ying (34.4)
Poi Ching School
3 Wong Min Ern Megane (33.5)
Marymount Convent School
4 Carisa Sonia Viknesuvaran (34.7)
CHIJ (Kellock) Primary School
1 Travis Tan Wei Xuan (22.2)
Nanyang Primary School
2 Neal Chia (23)
Catholic High School Primary
3 Eldrick Lim Chong Min (23.1)
Henry Park Primary School
4 Ignatius Sim (24.5)
Edgefield Primary School
1 Don Koo (27.6)
Rosyth School
2 Brendan Louie Johnsun (22.2)
Nanyang Primary School
3 Brandan Nicholas Bolte (23.8)
Henry Park Primary School
4 Arvind Tharmaraja (24)
Anglo-Chinese School (Primary)
1 Nigel Choe (25.8)
Anglo-Chinese School (Primary)
2 Shakti Kaliappan (29.3)
Shuqun Primary School
3 Sean J.lim (25.8)
Anglo-Chinese School (Primary)
4 Koh Sheng Dhee Nicholas (22.2)
Nanyang Primary School
Tee-Box
1A
1B
2
3
4A
4B
5
6
7A
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 12:30 PM
REGISTRATION AT 11:30 AM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
A
A
A
School
1 Shang Yu (24.7)
Haig Girls' School
2 Ghandian Maha Jhanani (28.5)
Kuo Chuan Presbyterian Primary School
3 Angelica Wu (26)
Methodist Girls School
4 Margaret Leyi Fernandez (20.4)
Marymount Convent School
1 Naaman Lim Jie Zhi (36)
Bukit Timah Primary School
2 Chong Weng Kee (35.9)
Nanyang Primary School
3 Dexter Wong (36.2)
Bukit Timah Primary School
4 Travis Gregg Heng Siaung Juin (36)
Maris Stella High School (Pri)
1 Tay Jun Hao Jonathan (23.8)
Catholic High School Primary
2 Timothy Ng Sheng Xiang (22.2)
Henry Park Primary School
3 Leonard Wong (24)
Bukit Timah Primary School
4 Muhammad Fathir Yudhistira (24.3)
Edgefield Primary School
Tee-Box
7B
8
9
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 03:30 PM
REGISTRATION AT 02:30 PM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
A
A
A
A
A
A
A
A
A
School
1 Ng Rei Shuen (22.2)
Nanyang Primary School
2 Kai Williams (17.8)
Naval Base Primary School
3 Ashton Tan Yang Kai (17.6)
Nanyang Primary School
4 Kevin Kwok Kar Wai (23.1)
Anglo-Chinese School (Junior)
1 Loke Xin Yue (25.1)
Naval Base Primary School
2 Gabrielle Ho Shan Yu (33.5)
Nan Chiau Primary School
3 Lim Shenyue Marianne (33.3)
Tao Nan School
4 Julia Loh Yu Xuan (36)
Raffles Girls' Primary School
1 Alastair Liew (33)
Nanyang Primary School
2 Muhammad Elyas Amir (31.7)
Endeavour Primary School
3 Foo Meng Yeow Theophilus (33.6)
Rivervale Primary School
4 Ravshaan (36)
Anderson Primary School
1 Ong Kai Teng (27)
Naval Base Primary School
2 Koh Juin Hao Colin (30)
Anglo-Chinese School (Junior)
3 Rayn Zong Mohamad Khairuddin (27.4)
Tao Nan School
4 Hoo Fang Wei (27.3)
Yangzheng Primary School
1 Ben Ho Zhan Hong (18.5)
Naval Base Primary School
2 Jerry Putra Wijaya (20.6)
Anglo-Chinese School (Junior)
3 Dai Koi Yim (23.5)
Ngee Ann Primary School
4 Tristan Tan Yu Sze (18.4)
Woodlands Ring Primary School
1 Thirumoorthy Iswarya (29.7)
Naval Base Primary School
2 Natasha Lim Hahn Whea (34.9)
Red Swastika School
3 Joveanne Kuah Xiu Jin (31)
Casuarina Primary School
4 Joelle Tang Sook Wai (36)
Nanyang Primary School
1 Dylan Yeo Jun Wen (19.2)
Naval Base Primary School
2 Dai Jung Yong (23.9)
Ngee Ann Primary School
3 Julius Emil Terrance Tangit (23)
Nan Hua Primary School
4 Evan Marc Chua (19.5)
St Stephen's School
1 Leong Zhan Wei (35.9)
Nanyang Primary School
2 Ethan Chua Yi Le (36)
Anderson Primary School
3 Emmanuel Ng Teng Yang (30)
Tao Nan School
4 Javor Ng Jian Hao (36.1)
Red Swastika School
1 Chua Min Han Jovan (27)
Red Swastika School
2 Ethan Goh Ee Shawn (26.8)
Nan Hua Primary School
3 Tan Jaden (25.4)
River Valley Primary School
4 Wang Hong Qi, Ernest (25.5)
Qifa Primary School
Tee-Box
1A
1B
2
3
4A
4B
5
6
7A
DAY 2
4-Jul-14
SHOTGUN START 03:30 PM
REGISTRATION AT 02:30 PM
Pink refers to girls
Blue refers to boys
Division S/N Participant Name
A
A
A
School
1 Jin Jiarui (13)
Naval Base Primary School
2 Hailey Loh Suanne (13.7)
CHIJ St Nicholas Girls School
3 Megan Lim Kai En (25.1)
Naval Base Primary School
4 Mikaela Maswi (22.2)
Pei Tong Pri Sch
1 Irvyn Tan (21.7)
Naval Base Primary School
2 Josh Goh (22.2)
Nanyang Primary School
3 Ng Wei Jun (20.7)
Yew Tee Primary School
4 Kunakorn Tang K.W (18.5)
Naval Base Primary School
1 Nicholas Jordan Sea Cheng Feng (19.3)
Nan Hua Primary School
2 Badhe Aryan Kiran (19.6)
Naval Base Primary School
3 Sam Jun Ze, Brendon (22.7)
River Valley Primary School
4 Ko Juin Yang Calvin (16.3)
Anglo-Chinese School (Junior)
Tee-Box
7B
8
9
1/--pages
Report inappropriate content