close

Enter

Log in using OpenID

12/6 Arrowhead - Glenbrook South Swimming

embedDownload
Glenbrook South High School
HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 - 2:51 PM 12/6/2014 Page 1
Arrowhead (WI) vs. Glenbrook South (IL) - 12/6/2014
Results - Arrowhead vs. Glenbrook South
#1 Boys 200 Yard Medley Relay Junior Varsity
Team
Relay
Finals Time
A
1:52.75
1 GBS
Kosack, Thomas
28.30
25.07
B
2:01.19
Keslin, Gregory
Nienhaus, Tucker
Alex, Atanasov
Gould, George
3 AHS-WI
25.19
2:02.29
Heinze, Ethan 18
Cuculi, Keenan
Rohne, Fritz 16
34.43
25.02
2:15.57
Mason, Spencer 16
Hanson, Andrew
Ceren, Daniel
Gilligan, Sean
5 GBS
34.95
28.77
35.54
30.06
2:15.80
Seol, John
Lichtenstein, Michael
Cahill, Jack
Griffin, Jon
36.81
--- GBS
36.37
X2:00.73
Gadula, Eric
Holloman, Evan
Lee, Luke
Uhlemann, Colb
33.98
32.47
29.61
24.67
Finals Time
A
1:40.42
1 GBS
Iida, Sam
Dales, Peter
Salganik, Sam
Dragman, Danny
24.56
29.00
2 AHS-WI
24.04
22.82
A
1:41.08
Roller, Allen 17
Woida, Nicholas
Kozlik, Logan 17
29.01
3 GBS
B
Mandell, Byron
Clare, Steven
Zenteno, Justin
29.34
4 AHS-WI
Quinn, Jack 17
Meyer, Zach 16
Fan, Tiger
31.11
Thoelecke, PJ
Park, Joseph
Utter, Trevor
6 AHS-WI
2:00.80
Lanza, Alec
Chu, Chris 16
Clauer, Cody
Sawall, Nathan
29.57
34.43
26.88
Whetstone, Jack
Quirk, Connor
Sharobeem, Matthew
Kudryavtsev, Mark
40.07
33.51
39.59
37.40
2:36.73
40.12
2:40.75
44.31
26.29
27.69
Finals Time
1:48.81
27.74
AHS-WI
27.84
28.92
17 AHS-WI
28.12
29.76
GBS
30.41
5 Brinkmann, William
31.64
29.49
AHS-WI
31.50
GBS
30.71
1:50.32
28.09
1:54.57
31.53
31.04
2:00.14
31.10
30.97
28.57
1:59.98
GBS
--- Loughran, Eddie
33.26
2:00.68
30.52
X2:01.72
31.85
31.34
Age
1 Kosack, Thomas
30.47
33.94
32.47
5 Mason, Spencer
Finals Time
2:19.25
42.23
GBS
38.05
3 Alex, Atanasov
4 Chu, Chris
Team
GBS
2 Sochowski, Andrew
2:30.92
48.43
GBS
39.55
49.82
46.37
16 AHS-WI
46.72
33.97
2:38.19
16 AHS-WI
43.13
33.45
59.97
36.32
2:42.51
40.54
3:08.72
41.03
Age
2 Roberts, Logan
25.30
26.48
28.69
Team
Finals Time
GBS
28.76
1:56.18
34.63
17 AHS-WI
30.05
38.28
AHS-WI
30.78
4 Park, Joseph
37.06
GBS
33.04
27.61
2:02.89
29.26
2:03.66
29.21
2:07.31
37.86
GBS
33.63
35.57
Age
1 Rohne, Fritz
32.52
X2:18.04
38.98
33.46
Team
Finals Time
16 AHS-WI
25.52
2 Cashman, Tray
GBS
26.73
3 Gould, George
GBS
26.97
4 Nienhaus, Tucker
GBS
28.30
5 Kaschner, Tyler
AHS-WI
36.02
6 Al-Ameer, Alhamzah
AHS-WI
36.84
--- Griffin, Jon
GBS
X27.85
--- Buening, Dorian
AHS-WI
X32.08
Name
Age
29.93
2:13.14
39.06
31.76
Team
Finals Time
1 Salomon, Jon
GBS
20.96
2 Fan, Tiger
AHS-WI
22.86
17 AHS-WI
22.87
4 Dragman, Danny
GBS
23.38
5 Lee, Bryan
GBS
23.91
6 Post, Devin
AHS-WI
3 Grimes, Corbin
--- Wojslaw, Konrad
GBS
24.46
X24.68
#9 Boys 1 mtr Diving Junior Varsity
Name
Age
Team
Finals Score
1 Haffner, Hart
GBS
180.00
2 Fotillas, Brendan
GBS
145.35
3 Patel, Shaan
GBS
116.90
#10 Boys 1 mtr Diving Varsity
Age
Team
Finals Score
1 Tener, Patrick
GBS
227.25
2 Burke, Trevor
GBS
222.95
3 Prybylo, Alexander
GBS
187.85
4 Heinze, Ethan
18 AHS-WI
150.40
5 Gilligan, Sean
AHS-WI
107.00
--- Shamion, Jacob
AHS-WI
DQ
#11 Boys 100 Yard Fly Junior Varsity
Name
Age
1 Sochowski, Andrew
30.10
1:10.35
GBS
1:11.88
AHS-WI
1:17.14
AHS-WI
1:25.53
GBS
1:33.03
46.66
6 Cahill, Jack
38.40
GBS
41.77
5 O'Connor, Brady
38.87
1:05.84
38.88
4 Ceren, Daniel
35.37
Finals Time
39.52
3 Alex, Atanasov
33.00
Team
GBS
35.74
2 Lee, Luke
30.83
#6 Boys 200 Yard IM Varsity
Name
GBS
#7 Boys 50 Yard Free Junior Varsity
Name
#5 Boys 200 Yard IM Junior Varsity
Name
30.03
2:15.63
39.12
#8 Boys 50 Yard Free Varsity
Team
27.44
5 Dales, Peter
29.80
44.14
GBS
4 Shechtman, Nick
26.61
X2:24.60
42.45
AHS-WI
3 Wrasman, Tyler
29.92
D
41.22
25.16
25.18
24.00
38.90
39.21
35.00
2:21.19
17 AHS-WI
1 Iida, Sam
24.84
C
--- GBS
22.51
1:48.00
Wojslaw, Konrad
30.61
3 Kozlik, Logan
41.00
26.40
C
28.55
24.04
1:46.82
Wrasman, Tyler
26.80
35.10
2 Woida, Nicholas
32.50
25.21
B
5 GBS
21.96
1:46.20
Lee, Bryan
27.61
25.06
29.63
24.60
37.43
17 AHS-WI
35.09
--- Mandell, Byron
Name
2:18.91
GBS
1 Hagerty, Tommy
27.82
Roberts, Logan 17
25.51
35.67
6 Clauer, Cody
Relay
2:13.74
1:11.56
GBS
Age
26.89
#2 Boys 200 Yard Medley Relay Varsity
Team
AHS-WI
28.90
32.61
#4 Boys 200 Yard Free Varsity
25.47
27.72
D
32.71
Name
33.15
C
34.90
5 Anderson, Chris
2:08.90
34.92
33.30
6 Saggau, Florian
B
36.82
29.79
Finals Time
GBS
3 Spalding, Chad
30.81
31.19
O'Connor, Brady
4 AHS-WI
29.06
Team
33.51
4 Garvey, Joseph
A
34.07
1 Wells, Jack
2 Berglin, Sam
28.53
32.33
Age
27.86
Cashman, Tray
30.85
2 GBS
32.48
Name
Hong, JP
Sochowski, Andrew
6 Quinn, Jack
#3 Boys 200 Yard Free Junior Varsity
54.63
Glenbrook South High School
HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 - 2:51 PM 12/6/2014 Page 2
Arrowhead (WI) vs. Glenbrook South (IL) - 12/6/2014
Results - Arrowhead vs. Glenbrook South
2 Spalding, Chad
#12 Boys 100 Yard Fly Varsity
Name
Age
1 Salganik, Sam
25.30
3 Roller, Allen
26.56
GBS
6 Meyer, Zach
28.44
55.33
17 AHS-WI
GBS
57.52
31.02
16 AHS-WI
1:00.15
#13 Boys 100 Yard Free Junior Varsity
Name
Age
1 Hong, JP
Team
Finals Time
GBS
26.05
27.28
AHS-WI
AHS-WI
1:02.46
AHS-WI
1:15.17
GBS
Age
1 Salomon, Jon
22.55
2 Roberts, Logan
23.23
3 Grimes, Corbin
24.43
24.50
26.11
17 AHS-WI
25.59
41.10
35.56
42.65
43.49
40.42
44.51
46.89
47.54
Garvey, Joseph
47.12
46.81
46.69
46.95
Keslin, Gregory
44.97
42.94
1:10.65
42.08
43.00
43.41
44.34
41.91
Age
4:52.71
26.90
28.88
29.53
29.50
29.89
29.51
29.80
29.71
29.99
29.00
Uhlemann, Colb
4:59.08
25.89
29.91
30.18
Clare, Steven
30.58
30.57
30.76
30.34
Hagerty, Tommy
30.53
30.04
23.72
30.74
55.48
X54.47
28.88
23.04
30.87
31.78
32.39
Dales, Peter
32.51
32.59
32.96
Park, Joseph
32.78
32.17
24.33
31.12
32.44
32.89
Thoelecke, PJ
32.76
33.21
33.63
Shechtman, Nick
33.56
32.10
24.65
32.49
32.83
33.58
Berglin, Sam
34.17
34.17
34.12
Clauer, Cody
33.47
32.35
25.36
X5:27.00
31.86
33.26
33.39
Kudryavtsev, Mark
Finals Time
33.58
33.68
33.16
Quirk, Connor
6:26.12
33.09
31.97
37.95
37.96
39.55
40.04
40.55
41.42
41.87
34.46
32.04
#17 Boys 200 Yard Free Relay Junior Varsity
Team
Finals Time
A
1:43.62
Hong, JP
Gould, George
Wells, Jack
25.43
25.72
24.00
1:39.93
Brinkmann, William
Utter, Trevor
25.74
25.12
24.42
1:42.18
Rohne, Fritz 16
Meyer, Zach 16
26.27
25.43
25.12
X1:58.84
Sharobeem, Matthew
Whetstone, Jack
28.35
Name
Age
1 Kosack, Thomas
29.79
Cashman, Tray
26.96
24.25
27.01
31.44
#19 Boys 100 Yard Back Junior Varsity
Relay
1 GBS
Mandell, Byron
24.39
D
33.58
40.06
23.54
1:36.97
Zenteno, Justin
--- GBS
29.43
32.26
23.44
B
34.29
GBS
Post, Devin
22.76
5 AHS-WI
29.22
--- Loughran, Eddie
20.98
1:32.78
C
32.82
5:30.69
22.56
Fan, Tiger
4 GBS
28.07
GBS
Salomon, Jon
22.97
B
32.21
5:22.60
1:30.23
Dragman, Danny
3 GBS
28.44
GBS
Finals Time
A
31.70
5:18.70
28.04
A
2 AHS-WI
47.00
AHS-WI
25.28
Relay
1 GBS
29.32
5:10.61
Holloman, Evan
27.86
#18 Boys 200 Yard Free Relay Varsity
26.85
AHS-WI
33.45
DQ
Gadula, Eric
Lee, Luke
Team
AHS-WI
30.09
C
Roller, Allen 17
50.76
Buening, Dorian
36.81
--- GBS
Finals Time
27.18
DQ
Kaschner, Tyler
Gilligan, Sean
36.38
Team
27.70
C
Grimes, Corbin 17
49.13
Seol, John
30.15
--- AHS-WI
31.58
29.37
GBS
44.17
28.75
X1:54.31
Lichtenstein, Michael
Al-Ameer, Alhamzah
44.48
GBS
6 Shechtman, Nick
Team
29.28
X6:56.78
29.32
D
40.15
GBS
Saggau, Florian
32.06
--- GBS
31.48
28.51
GBS
7:34.57
28.29
2:01.17
Harter, Joe
Hanson, Andrew
31.04
17 AHS-WI
27.47
B
31.97
54.54
AHS-WI
43.57
27.60
1:50.75
Ceren, Daniel
27.04
4 AHS-WI
31.50
51.47
GBS
27.95
43.11
27.38
Sawall, Nathan
Anderson, Chris 17
41.51
5 Brinkmann, William
GBS
1 Garvey, Joseph
Chu, Chris 16
31.75
26.97
Age
O'Connor, Brady
41.08
30.36
#15 Boys 500 Yard Free Junior Varsity
Name
40.03
40.14
31.55
26.33
--- Utter, Trevor
39.02
40.01
27.98
25.90
6 Berglin, Sam
38.05
6:42.97
Spalding, Chad
27.57
A
39.77
AHS-WI
1:50.26
Nienhaus, Tucker
3 AHS-WI
33.32
4 Lanza, Alec
17 AHS-WI
6:28.08
Finals Time
24.45
5 Zenteno, Justin
26.03
Team
27.71
GBS
3 Wrasman, Tyler
GBS
4 Dragman, Danny
Cahill, Jack
2 Woida, Nicholas
#14 Boys 100 Yard Free Varsity
Name
40.28
1 Hagerty, Tommy
X1:11.06
38.45
39.74
36.17
Name
40.18
--- Lichtenstein, Michael
32.61
1:00.61
32.62
6 Buening, Dorian
34.99
GBS
40.42
41.47
#16 Boys 500 Yard Free Varsity
31.94
5 Hanson, Andrew
29.84
57.34
30.90
4 Gould, George
28.67
56.94
29.66
3 Cuculi, Keenan
26.44
55.64
GBS
39.24
--- Gadula, Eric
29.59
2 Wells, Jack
Griffin, Jon
5 Anderson, Chris
31.71
B
39.15
30.87
57.70
2 GBS
38.58
4 Sawall, Nathan
30.31
AHS-WI
6:26.73
38.38
3 Holloman, Evan
56.83
30.27
5 Fan, Tiger
26.68
53.75
29.40
4 Clare, Steven
27.21
Finals Time
28.45
2 Park, Joseph
25.93
Team
GBS
GBS
33.30
33.43
Finals Time
1:01.30
AHS-WI
1:11.16
31.51
2 Cuculi, Keenan
25.51
Team
GBS
37.73
Glenbrook South High School
HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 - 2:51 PM 12/6/2014 Page 3
Arrowhead (WI) vs. Glenbrook South (IL) - 12/6/2014
Results - Arrowhead vs. Glenbrook South
6 Thoelecke, PJ
(#19 Boys 100 Yard Back Junior Varsity)
3 Keslin, Gregory
34.28
5 Mason, Spencer
37.66
1:13.25
AHS-WI
1:14.92
38.79
16 AHS-WI
1:20.29
42.63
6 Seol, John
GBS
1:24.97
1:25.09
--- Uhlemann, Colb
39.85
GBS
X1:19.86
Age
1 Iida, Sam
25.73
2 Kozlik, Logan
26.16
GBS
17 AHS-WI
29.40
5 Meyer, Zach
31.46
56.78
GBS
16 AHS-WI
GBS
1:03.57
1:04.44
3 Chu, Chris
35.94
4 Heinze, Ethan
38.58
40.43
41.09
Finals Time
1:14.03
GBS
1:17.22
16 AHS-WI
1:20.88
44.94
1:21.70
GBS
AHS-WI
DQ
1 Roller, Allen
30.06
17 AHS-WI
30.64
3 Quinn, Jack
30.76
GBS
17 AHS-WI
30.72
1:04.03
1:04.74
1:06.40
35.64
AHS-WI
1:06.64
34.76
5 Dales, Peter
GBS
36.47
27.40
59.59
1:03.69
30.30
1:03.49
A
1:07.19
C
Post, Devin
55.32
53.94
3:57.26
Lanza, Alec
Clauer, Cody
Anderson, Chris 17
26.88
56.44
26.44
56.30
26.92
55.99
32.31
1:08.53
Scores - Men
Mason, Spencer 16
1:07.12
27.54
58.99
29.33
1:02.17
33.92
1:11.14
B
DQ
Saggau, Florian
Gilligan, Sean
40.76
1:33.63
31.96
1:09.54
32.16
1:11.33
33.26
1:12.44
B
DQ
Seol, John
Garvey, Joseph
Spalding, Chad
27.63
58.35
32.14
1:13.02
27.89
1:01.71
29.12
1:02.09
#24 Boys 400 Yard Free Relay Varsity
Relay
Finals Time
A
3:14.09
1 GBS
Hagerty, Tommy
Salganik, Sam
Salomon, Jon
23.26
48.04
23.83
23.33
48.79
22.61
A
Kozlik, Logan 17
50.20
47.06
3:20.09
Roberts, Logan 17
Woida, Nicholas
23.51
49.38
22.66
24.25
51.60
15.16
3 GBS
B
Brinkmann, William
48.73
50.38
3:36.09
Zenteno, Justin
Clare, Steven
Lee, Bryan
26.62
55.43
27.20
24.37
53.10
24.48
4 AHS-WI
B
Wrasman, Tyler
56.27
51.29
3:41.19
Berglin, Sam
Rohne, Fritz 16
72
Scores - Men
1. Glenview (Glenbrook South)
31.76
Heinze, Ethan 18
114
Men - Junior Varsity - Team Rankings - Through Event 24
Cuculi, Keenan
Sawall, Nathan
--- AHS-WI
2. Arrowhead Boys
4:19.42
Ceren, Daniel
34.10
4 Post, Devin
31.88
Finals Time
33.97
2 Mandell, Byron
59.74
29.97
Grimes, Corbin 17
Team
25.30
4:06.51
27.92
2 AHS-WI
46.40
58.46
1. Glenview (Glenbrook South)
1:27.76
47.33
26.53
27.89
Holloman, Evan
Iida, Sam
18 AHS-WI
56.31
54.81
6 AHS-WI
59.81
C
Thoelecke, PJ
26.33
Gadula, Eric
43.12
Age
26.94
Team
41.82
Loughran, Eddie
Men - Varsity - Team Rankings - Through Event 24
#22 Boys 100 Yard Breast Varsity
Name
27.56
58.08
3:42.53
Wojslaw, Konrad
Uhlemann, Colb
40.43
--- Harter, Joe
1:01.07
27.17
Alex, Atanasov
GBS
5 Lichtenstein, Michael
27.91
--- GBS
Team
C
Lee, Luke
X1:01.92
31.23
2 Nienhaus, Tucker
35.40
Wells, Jack
Harter, Joe
AHS-WI
1 Hong, JP
33.60
Kosack, Thomas
33.86
Age
3:55.27
Sochowski, Andrew
32.48
#21 Boys 100 Yard Breast Junior Varsity
Name
Finals Time
A
Cashman, Tray
1:01.88
32.11
X1:09.67
Relay
3 AHS-WI
GBS
--- Wojslaw, Konrad
30.69
Team
1 GBS
54.33
29.29
6 Lanza, Alec
30.58
52.61
28.17
4 Lee, Bryan
GBS
36.43
2 GBS
Finals Time
5 GBS
Shechtman, Nick
#23 Boys 400 Yard Free Relay Junior Varsity
26.88
3 Salganik, Sam
27.49
Team
1:08.25
36.86
33.24
40.01
#20 Boys 100 Yard Back Varsity
Name
GBS
31.39
--- Utter, Trevor
38.97
4 O'Connor, Brady
36.13
GBS
Quinn, Jack 17
25.23
52.53
27.28
57.09
26.99
56.38
25.95
55.19
2. Arrowhead Boys
140
43
1/--pages
Report inappropriate content